top of page
  • Lydie.official

Od Starej Ławki do Nowej Filozofii – Nasza Droga ku Lepszemu Światu

Las pełen wysokich drzew, gdzie dzieci bawią się i zbierają żołędzie – symbol naszej troski o naturę i świadome wybory.

Pewnego dnia, spacerując po lesie z naszymi dziećmi, zatrzymaliśmy się przy starym, potężnym dębie. Dzieci bawiły się, zbierając żołędzie i tworząc z nich małe skarby, a my zaczęliśmy myśleć o tym, jak każda z tych małych rzeczy może mieć ogromne znaczenie. To był moment, w którym uświadomiliśmy sobie, jak ważne są nasze codzienne wybory – zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń.


W świecie pełnym nadmiaru i konsumpcjonizmu, my sami posiadamy mało. Otaczamy się przedmiotami wysokiej jakości, które służą nam długo. Tego uczymy nasze dzieci, świadomi, jak ważne jest wychowanie w duchu ekologii i troski o środowisko naturalne. Każda decyzja, każdy zakup ma znaczenie.


Naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat naturalnych materiałów i pokazywanie, jak mogą one poprawić komfort życia. Kochamy drewno, len, wełnę… Te materiały mają duszę, są żywe i zmieniają się razem z nami, zapisując w sobie fragmenty naszych historii. Chcemy, aby każdy mógł doświadczyć tego samego.


Podczas jednej z naszych rodzinnych wypraw znaleźliśmy starą, drewnianą ławkę – była zniszczona, ale miała w sobie coś wyjątkowego. Zdecydowaliśmy się ją odrestaurować. Każdy rys na jej powierzchni opowiadał swoją historię, każdy sęk miał swój urok. Włożyliśmy w to wiele pracy, ale efekt przerósł nasze oczekiwania. Ta ławka stała się symbolem naszej filozofii – rzeczy, które z upływem czasu szlachetnieją, mają w sobie wyjątkowe piękno.

Stara, drewniana ławka z pięknie widocznymi sękami i rysami, odrestaurowana przez naszą rodzinę – symbol naszej filozofii doceniania rzeczy, które szlachetnieją z upływem czasu.

Chcemy zwrócić uwagę na problem rzeczy, które zaśmiecają naszą planetę. Ubrań produkowanych tonami w nieludzkich warunkach, prezentów, które posłużą tylko chwilę. Stawiamy na dobrą jakość, klasyczne wzory, etyczną produkcję i ideę przekazywania niepotrzebnych rzeczy innym.


W Lydie nie używamy plastiku, wybieramy lokalnych dostawców i wyznajemy zasadę less waste. Wiemy, że planetę mamy tylko jedną i że największą moc mają małe kroki każdego z nas. Wierzymy w osobistą odpowiedzialność, bo każde nasze działanie ma znaczenie. Każda piżama, którą tworzymy, jest manifestem troski o przyszłość – przyszłość naszych dzieci i naszej planety.


Ta filozofia jest bliska naszemu sercu, ponieważ wiemy, że nawet najmniejsze zmiany mogą prowadzić do wielkich efektów. Wspólnie możemy tworzyć lepszy świat. Razem możemy dokonywać wyborów, które mają znaczenie. Każda para naszych piżam to krok ku lepszej przyszłości, pełnej miłości i troski.

4 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Guest
Jun 03

😍

Like
bottom of page